La Nidada Villa
| Wi-Fi | Simbassäng Säsongsöppen utomhuspool | Spa & Hälsocenter Solarium |
| Barnvänligt Lekplats för barn Leksaker | Rullstolspassage Rullstolstillgänglighet | Luftkonditionering |
| Husdjur Husdjur tillåtna |
När du bor i La Nidada Villa San Pedro kan du besöka Plaza Belgrano, som ligger cirka 25 minuters promenad bort. Villan erbjuder solarium för gästernas avkoppling.
San Pedros centrum kan nås på 25 minuters promenad från denna villa och Biblioteca Popular Rafael Obligado ligger ungefär 2 km bort. Gästerna kan besöka Buque Museo A.R.A. Irigoyen som ligger ungefär 10 minuters bilresa bort, medan Iglesia Nuestra Senora del Socorro finns cirka 30 minuters promenad bort.
Från fönstren i La Nidada Villa erbjuds utsikt över trädgården. Detta boende har ett badrum med en bidé. Badlakan och handdukar finns också tillgängliga.
Det finns matplats, tillsammans med kylskåp, ugn och köksredskap. Gästerna kan besöka restaurangen Las Amalias Delicias de Campo, som ligger mindre än 650 meter bort.
- Lokala sevärdheter
- Museo Osvaldo "Pato" Morresi2300 km
- Mural Seguridad Vial Auto778 km
- Mural Del Bosque2279 km
- macetas molina823 km
- Cementerio Parque Jardin Del Molino1715 km
- Mural de la Selva2304 km
- Mural por la Diversidad1836 km
- dibujo buho gigante1504 km
- Complejo Las Amalias1558 km
- Virgen1550 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Husdjur tillåtna
- Rum/faciliteter för funktionshindrade
- Rullstolstillgänglighet
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Säsongsöppen utomhuspool
- Solsängar
- Trädgård
- Solarium
- Grunda delen
Service
- Utflykts-/biljettservice
På rummet
- Luftkonditionering
- Uppvärmning
- Sittgrupp
- Matbord
- LCD-TV
- Bordsspel
- Lekplats för barn
- Leksaker
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det ett kök på La Nidada Villa?
Ett komplett kök finns på La Nidada Villa. - ❓
Är det tillåtet att ta med husdjur till La Nidada Villa?
Man kan bo i La Nidada Villa med sitt husdjur. - ❓
Finns det några spa-möjligheter som erbjuds på La Nidada Villa?
Gästerna på La Nidada Villa kan koppla av med solarium.